Srandafotky 1.

čtvrtek 12. září 2013 10:49

Během svých toulek po světě jsem narazil na různé situace, které mi přišly legrační. Třeba budete mít podobný pocit. :-)

 

Vladimíra Iljiče Lenina jsem potkal na Starém Arbatu. Ta podoba, autentické noviny z roku 1917, na které mě upozornil... Hned mi navrhl, že se se mnou za deset rublů vyfotí. Souhlasil jsem. Za hodinu chtěl panáka vodky. Poslal jsem ho do háje. Když jsem odcházel, byl už namol. 

Yogjakarta je univerzitním centrem a střediskem kultury Jávy (poblíž je třeba jeden z nejdůležitějších buddhistických chrámových komplexů - Borobudur). Pár let byla dokonce indonéskou metropolí. Dodnes jí vládne (byť jen formálně) sultán. Před jeho palácem seděl přísný strážce. Když jsem ho chtěl vyfotit, vypoulil na mě oko a ukázal kynžál. Jakmile ale zjistil, že jsem neškodný, zklidnil se a ochotně zapózoval.

Čtvrté největší chilské město Viňa del Mar se může pochlubit slavným československým postupem ze skupiny (a pak až do finále) MS ve fotbale v roce 1962, přímořskou atmosférou, četnými památkami, blízkými vinicemi, kde se pěstuje neuvěřitelně lahodné víno a přímo v centru těmito dráty elektrického vedení.

Už ani nevím, ve které kostarické vesnici se v to nedělní dopoledne konal onen fotbalový zápas. Stejně tak si už nepamatuju, jak skončil a kdo proti komu hrál. Tenhle záběr vznikl o poločase, kdy se hráči obou týmů ochlazovali ve výhni místního kováře, jehož dílna (takřka pod širým nebem) přímo sousedila s hřištěm.

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Fejetony, fotoblogy a jiné drobnosti (pokud možno veselé)

Novinář, muzikant, hudební skladatel a (s prominutím) spisovatel :-) Flag Counter

REPUTACE AUTORA:
12,24 (VIP)

Tipy autora

Zajímavé články

Co právě čtu

  • Záznamy z archivů, abych mohl dokončit knihu
  • Texty Fulghuma, Leakocka, O´Henryho a dalších, s nimiž je sranda

Co právě poslouchám

  • Ticho. Čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť :-)

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky