Za volantem je osoba blízká

pátek 4. říjen 2013 12:55

www.srandolepky.cz

Spousta lidí si dává na auta různé samolepky. Nic mi do toho sice není, ale když jedu za nimi, musím se na ty nápisy koukat a někdy si s nimi nevím rady.


Poměrně častá je samolepka Dítě v autě. Co tím ale má vlastně řidič na mysli? Občas mě napadne, jestli neočekává, že mu pogratuluju. Třeba nebylo početí a porod bez problémů – to se někdy stává – a teď se chce ostatním pochlubit. Možná by si rád u sklenky vína poklábosil a svěřil se. Sdělená radost je dvojnásobná, to ví každý. Ne, že bych to jemu a jeho paní nepřál, jenže zrovna nemám čas, navíc - bůhví, jaká bude kalamita na Vysočině. Třeba tam narazím tradičně na kolonu a místo jízdy budu muset objímat stromy (to už je tady taková tradice), abych v té zácpě nezmrzl. 

Dalším vysvětlením je, že chce ostatní upozornit: „Můj Pepíček mi někdy kecá do řízení.“ Děti většinou nechápou, že by měly mlčet, když má tatínek nebo maminka zrovna plné ruce práce. Stejně tak nechápavá jsou zvířata. Proto se asi objevuje za sklem i cedulka Pes v autě. Kdysi mi vyprávěla jedna známá česká herečka, jak její tatínek vezl na sedadle pro spolujezdce v kleci jakéhosi ptáka, který začal v jednu chvíli neodolatelně pět a tatínka to tak dojalo, že se k němu naklonil, mimoděk stočil volant a skončil ve škarpě.

Tuhle jsem viděl samolepku s kresbičkou batolete a popiskem Terezka. Jenže Terezka – jak jsem si všiml – byla ještě nemluvně, tudíž neuměla ani hovořit, natož pak číst. Takovým nápisem udělají rodiče radost tak akorát sami sobě a nevím, proč ho vnucují ostatním, kteří Terezku neznají.

Loga oblíbených sportovních klubů za sklem už vůbec nemají co dělat, jelikož jenom provokují jejich odpůrce, kteří se pak stávají agresivními. Sparťana vytočí červenobílá šála za oknem stejně, jako slávistu „rumunská“ (jak říkají hanlivě barvám letenských rivalů, připomínajících jim vlajku dotyčného jižního státu).

Naopak oceňuji legrační nápisy, jež dokazují, že si řidič umí udělat ze sebe srandu a má nadhled. Viz samolepky Mě nenaštveš nebo Pozor, jsem blondýna. Za jeden z nejvtipnějších ovšem považuji oznámení Za volantem je osoba blízká. To mě pobavilo.  

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Fejetony, fotoblogy a jiné drobnosti (pokud možno veselé)

Novinář, muzikant, hudební skladatel a (s prominutím) spisovatel :-) Flag Counter

REPUTACE AUTORA:
12,24 (VIP)

Tipy autora

Zajímavé články

Co právě čtu

  • Záznamy z archivů, abych mohl dokončit knihu
  • Texty Fulghuma, Leakocka, O´Henryho a dalších, s nimiž je sranda

Co právě poslouchám

  • Ticho. Čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť :-)

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky