Moji oblíbení smraďoši

neděle 12. leden 2014 23:55

Vašek Vašák

Z mých blogů už jste nejspíš pochopili, že mám rád zvířata. Dnes bych vám rád představil pár těch, která jsem potkal na svých toulkách po světě.

Krokodýly jsem viděl poprvé v Kostarice, kterak se rvali v řece o přejetého voříška. Tenhle fešák se ovšem narodil v umělé líhni v Kambodži. Trochu si na mě otevřel hubu. Mimochodem, krokodýly řadím mezi dobrá zvířata. Jejich bílé maso má chuť trochu jako krůta. Na druhou stranu - jim lidi taky docela chutnají, takže si nemáme vzájemně co vyčítat :-).

 

lvi.jpg 

Král zvířat. V Krügerově národním parku v JAR se však sešli dva lvi na jednom "smetišti". A protože se nemohli dohodnout, kdo z nich bude dnes kralovat, pro jistotu spolu nemluvili. 

 

nosorozec.jpg

Nosorožec nás hnal ze svého území pěkným kalupem. Jak se později ukázalo, opodál kojila jeho manželka malé nosorožčátko. Náš jeep ujížděl na zpátečku, co mu síly stačily. 

 

buvoli.jpg

Do Velké pětky nejnebezpečnějších afrických zvířat patří kromě slona, lva, nosorožce a levharta i buvol. Domorodci mě ubezpečovali, že ani lev si to s ním nechce rozházet.

 

Vdunach.jpg

V dunách tuniské Sahary relaxovali dva velbloudi. Čuk a Gek.

   

tucnaci.jpg

Na jihu Jihoafrické republiky najdete místo, kde se usadili tučňáci. Nevím, proč mě překvapilo, že smrdí stejně, jako kachny. Při procházce mezi nimi si musíte dát jednak pozor, abyste je nezašlápli a také byste jim neměli odříznout cestu k moři. To je vyděsí a naštve.

 

velryba.jpg

V Kostarice jsme se vypravili na celodenní plavbu za delfíny, a ti nás zavedli ke svým kamarádkám,velrybám. Bylo jich pět a předvedli nám synchronizovanou sestavu, s níž by uspěli i jako akvabely na olympiádě. V Kostarice se ale o jejich schopnostech bohužel zatím moc neví. 

 

Bizoni.jpg

Tyhle až jedenapůltunové bizony chovají v Coloradu, aby je nakonec snědli. V Muzeu Buffalo Billa jsem si z nich dal steak a byl tak tuhý, že skoro nešel ukousnout.

 

emu.jpg

Australský pštros emu je poměrně krotký, ale i všetečný, protože když mi spadl kryt objektivu, bleskově ho sezobl ze země a pak se dal na úprk. Chvíli jsem ho pronásledoval, ale závodit s pštrosem, je pošetilé. Když mělo emu patřičný náskok, zastavilo se, vyhodilo bakelitové kolečko do výšky a v mžiku ho spolklo. Jeho případné zažívací potíže jsem mu nepřál. Ale já ho varoval. Mám na to svědky.

 

klokan.jpg

Klokani by byli jistě sympatičtí mému synovi, který fandí Bohemce. Mně, jako slávistovi, v podstatě nevadili. Ve Skippiho domově v Sydney jsem pro ně koupil u vchodu žrádlo, aby viděli, že my, slávisti, vůči nim nemáme předsudky.

 

koala.jpg

Když mi sundali zřízenci Skippi home ze stromu koalu, spala. Tak jsem ji polechtal pod paždí a ona po mně slezla jak po liáně na zem a volným krokem se vydala zpět. Ta druhá byla o něco komunikativnější a nechala se i pohladit. Měla srst hebkou, jako peříčko. Aby mě ale naštvala, po celou dobu neotevřela oči.

 

slon.jpg

Slon Lojza mě svezl po celodenní štrapáci po kambodžském skvostu Angkor na kopec, kde na mě čekal další chrám. Phnom Bakheng. Jak vidíte, docela jsme si s Lojzou rozuměli.

 

krajtaIndicka.jpg

Krajtu indickou mi půjčili na Bali. Přestože je škrtič, pověsil jsem si ji na krk. Naštěstí byla tak překvapená, že zapomněla utáhnout. 

 

outlon.jpg

Outloň je roztomilé zvířátko, leč v případě ohrožení kouše a nastavuje srst pokrytou jedovatými výměšky. Když všechno selže, spadne se stromu jak švestka a hraje si na mrtvého. Ale sluší nám to, viďte. Všimněte si obzvlášť mé čepičky, která patří k balijskému kroji. Ještě ji mám doma.

 

MakakoveChocholati.jpg

Samička makaka chocholatého mi přišla představit svoje nemluvně. Skutečně nemluvilo. Jen když jsem se přiblížil, abych je vyfotil hodně zblízka, vycenila na mě jeho maminka zuby. 

 

MonkeyForrest.jpg

Monkey forrest se jmenuje tento chrám na ostrově Bali. Opičky jsou tu skutečně neodbytné. Kolegovi se dokonce jedna vydrápala na záda. Tak jsem je oba vyfotografoval a snímek pak vyšel v kolegově knize, pojednávající o překonávání stavu opilosti. 

 

A abyste si nemysleli, že obdivuju jen exotické smraďochy, příště zařadím kočku domácí :-)

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Fejetony, fotoblogy a jiné drobnosti (pokud možno veselé)

Novinář, muzikant, hudební skladatel a (s prominutím) spisovatel :-) Flag Counter

REPUTACE AUTORA:
12,24 (VIP)

Tipy autora

Zajímavé články

Co právě čtu

  • Záznamy z archivů, abych mohl dokončit knihu
  • Texty Fulghuma, Leakocka, O´Henryho a dalších, s nimiž je sranda

Co právě poslouchám

  • Ticho. Čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť :-)

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky