Proč nás ženy nutí tančit

středa 24. únor 2016 19:46

aisling.cz

Ženy tančí z jediného důvodu – aby vybily přebytečnou energii. Ženy mají spoustu přebytečné energie. Jakmile uslyší tuc tuc,začnou se samovolně kroutit v bocích a poklesávat v kolenou. Této činnosti říkají tanec. 

 

Zajímavé je, že je jim fuk, jestli jim k tomu hraje hezká, nebo úplně blbá hudba. Důležité je pouze tuc tuc. Abych ovšem nebyl nespravedlivý, vyznavači tuc tuc nejsou jen ženy, ale i puberťáci. Mladí mají spoustu přebytečné energie. 

Zralejší muži to nechápou. Většině z nich přijde natřásání, při němž se k sobě tanečníci za celý večer nepřiblíží a neprohodí spolu ani slovo (což vzhledem k intenzitě hudby stejně není možné) za scestné.

Jediné, čemu se zralí muži věnují se skutečným potěšením, je ploužák. Znám jedince, kteří se dokážou ploužit i na kvapík. Ploužák slouží oběma pohlavím v zásadě k tomu, aby se vzájemně ujistily, že jsou stále ještě funkční, což v důsledku vede k výdeji energie. Jiný význam než výdej energie tanec nemá.

Výjimkou je pouze případ, když se na něj jdeme podívat do divadla. Tehdy energii nevydáváme, naopak čerpáme. Většina mužů totiž na tanečním představení usne a spánek – jak známo – organismus posiluje. 

Moje bývalá žena si udělala na tancování vysokou školu. Když bylo naší Bětušce pět, koupila jí piškoty, balerínku a na hlavě jí upletla z vlasů něco jako drdol. Vypadala, chudinka, jako ruská školačka. Pak ji odvedla do přípravky baletu Národního divadla, kde byly v podstatě samé ruské školačky. Po sedmi letech, během nichž si dcera zatančila i na prknech Zlaté kapličky, mi nadšeně oznámila: „Tatínku, když se dostanu na gymnázium, do baletu už nemusím.“

Dnes je Bětušce šestnáct, chodí do kvinty a tančí hip hop. Přihlásila se na něj sama. Potřebuje si vybít energii. Ženy jsou nevyzpytatelná stvoření :-)

Z knihy Lelky z kabelky

Vašek Vašák

Související články


Vašek Vašák

Vašek Vašák

Fejetony, fotoblogy a jiné drobnosti (pokud možno veselé)

Novinář, muzikant, hudební skladatel a (s prominutím) spisovatel :-) Flag Counter

REPUTACE AUTORA:
12,24 (VIP)

Tipy autora

Zajímavé články

Co právě čtu

  • Záznamy z archivů, abych mohl dokončit knihu
  • Texty Fulghuma, Leakocka, O´Henryho a dalších, s nimiž je sranda

Co právě poslouchám

  • Ticho. Čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť :-)

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky