Karel už je zase fit

čtvrtek 13. říjen 2016 11:39

Karel Gott 2016
Vašek Vašák

Včera jsem měl možnost vidět poprvé po jeho nemoci Karla Gotta a měl jsem z něj radost. Byl opět plný energie, úsměvů a humoru.


Novou supraphonskou kolekci 2CD Karel Gott 40 slavíků, která má podtitul 4O hitů + 2 novinkové bonusy (Země vstává a Perfektní den) pokřtil Jiří Suchý. Byl to právě on, kdo Karlu Gottovi napsal s Jiřím Šlitrem první hit Oči sněhem zaváté. Tehdy byl Karel členem jejich Semaforu. Suchý při křtění trefně poučil novináře, až budou o akci psát, aby nezdůrazňovali, že byli na křestu ("podle vzoru chřest"), jak se někdy píše, ale "hezky česky" - na křtu.

DSCN8401.JPG

Karel Gott s gratulantem Jiřím Suchým
(Foto: Vašek Vašák) 

Přestože je album na pultech pouhých čtrnáct dní, už získalo zlatou desku. „V duchu jsem myslel, že to bude platinová nebo diamantová…“ žertoval svým typickým způsobem Gott. Hned ale pro jistotu dodal, že „nikdy nepřestane být svým příznivcům vděčný.“
Karle, drž se.
 

DSCN8397.JPG

Karel Gott
(Foto: Vašek Vašák)

 

P.S.

Šestnáctého října byl v Divadle U hasičů navíc Karel Gott uveden Kolegiem uměleckého sdružení ARTES (a jejím předsedou Václavem Junkem) do Síně slávy a Josefu Zímovi byla udělena Cena Artesu za celoživotní úspěšnou uměleckou činnost. Dalšími oceněnými byli Jiří Suchý (textař), Ivan Mládek (zpěvák!), Yvetta Simonová (zpěvačka), Luděk Sobota (bavič), Vítězslav Hádl (skladatel), Jiří Adamec (režisér) a Václav Hybš (aranžér a dirigent). Vše můžete vidět v televizi Regina.

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Vašek Vašák

Fejetony, fotoblogy a jiné drobnosti (pokud možno veselé)

Novinář, muzikant, hudební skladatel a (s prominutím) spisovatel :-) Flag Counter

REPUTACE AUTORA:
11,52 (VIP)

Tipy autora

Zajímavé články

Co právě čtu

  • Záznamy z archivů, abych mohl dokončit knihu
  • Texty Fulghuma, Leakocka, O´Henryho a dalších, s nimiž je sranda

Co právě poslouchám

  • Ticho. Čím jsem starší, tím víc mu přicházím na chuť :-)

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky